Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O dużo za dużo...

Data publikacji 20.11.2020

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W ostatnim czasie policyjna kamera wideorejestratora nagrała kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Jadący bmw 38-latek poruszał się z prędkością 204 km/h, przekraczając tę dopuszczalną o przeszło 100 km/h.

Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu, na drodze krajowej numer 86. 38-letni mieszkaniec Katowic jechał bmw zdecydowanie za szybko. Policjanci specgrupy "Speed" nagrali jego jazdę na wideorejestratorze. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, mężczyzna miał na liczniku 204 km/h. 38-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. 

Policjanci śląskiej drogówki podsumowali miniony miesiąc na naszych drogach. Mundurowi z grupy "Speed":

  • skontrolowali 5509 pojazdów, w tym 17 motocykli,
  • ujawnili 6971 wykroczeń, z czego 21 dopuścili się kierowcy jednośladów,
  • nałożyli 5297 mandatów karnych, w tym 3594 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości,
  • skierowali 92 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 60 prawa jazdy, w tym 44 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
  • zatrzymali 247 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 46 przestępstw karnych, w tym m.in. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej czy kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień lub orzeczonego sądownie zakazu. 

Grupy "Speed" działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi będą wciąż stanowczo reagować na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.32 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Powrót na górę strony