Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy Kierowca"

Data publikacji 27.04.2008

Pod tym kryptonimem, dzisiejszej nocy, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego stołecznej komendy przeprowadzili działania na terenie Warszawy. Policjanci w wyznaczonych miejscach, w okolicach gastronomicznych, pubów i dyskotek sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Zatrzymali 11 kierowców pod wpływem alkoholu.

Jak dowodzą statystyki liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących lub środków podobnie działających, jak i sama liczba nietrzeźwych kierowców jest nadal wysoka. W 2007 roku na terenie Warszawy zatrzymano 2346 kierujących, u których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm zawartości alkoholu w organizmie.

Mając na uwadze taki stan rzeczy w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zaplanowano i przeprowadzono wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Trzeźwy Kierowca”. Celem przeprowadzonych dzisiaj w nocy, w rejonach lokali gastronomicznych, pubów i dyskotek działań było wyeliminowanie jak największej liczby nietrzeźwych kierujących oraz zwiększenie efektywności w ujawnianiu kierujących będących pod wpływem środka podobnie działającego do alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego w czasie prowadzonych działań zatrzymali 11 kierowców, którzy za nic mają obowiązujące przepisy i prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymani kierowcy mieli od 0,25 do prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. To właśnie 63-letni Ireneusz Ż. kierujący fiatem 170 wykazał się największym brakiem odpowiedzialności. Wsiadł za kółko mając 1,5 promila, stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla innych użytkowników dróg.

Policjanci zapowiadają kontynuację tych działań.

Powrót na górę strony