Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzynastolatek "imprezował" w towarzystwie wujka

Data publikacji 27.04.2008

Wczoraj wieczorem policjanci z Chmielnika zauważyli w rejonie sklepu spożywczego pijących piwo - 13–letniego chłopca w towarzystwie 33- letniego wujka. Okazało się, że nieletni miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego "opiekun" blisko dwa razy więcej. Chłopiec po udzieleniu mu pomocy medycznej, został oddany pod opiekę matki.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze z komisariatu Policji w Chmielniku zauważyli w rejonie sklepu spożywczego nieletniego pijącego piwo z dużo starszym od siebie mężczyzną. Gdy zatrzymali przy nich radiowóz okazało się, że zarówno nieletni jak i jego starszy "kompan" od piwa są mocno nietrzeźwi. Badanie na zawartość alkoholu wykazało , że 13 – latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Natomiast mężczyzna , który dla nieletniego okazał się wujkiem, miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Nieletni trafił do kieleckiego pogotowia ratunkowego. Tam lekarze udzielili mu niezbędnej pomocy. Później został przekazany pod opiekę matki. 33 – latek został doprowadzony do swojego domu, gdzie został pod opieką rodziny. W poniedziałek z pewnością usłyszy zarzut rozpijania nieletniego. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego z wnioskiem o zastosowanie wobec nieletniego właściwych środków wychowawczych.
Powrót na górę strony
Polska Policja