Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

105 kg narkotyków zniszczyliśmy w spalarni

Data publikacji 23.11.2020

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy spalili 105 kg różnych narkotyków. W piecu spłonęły: marihuana, amfetamina i inne psychotropy. Policjanci mogli je zniszczyć po prawomocnych wyrokach sądów w sprawach dotyczących przestępstw narkotykowych.

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tu, do czasu zakończenia postępowań karnych, trafiają zabezpieczone przez policjantów substancje i środki, których posiadanie jest zakazane.

Narkotyki po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach kryminalistycznych, trafiają w zalakowanych pakietach do magazynu. Tam pozostają do czasu prawomocnych wyroków.

W asyście kryminalnych z komendy wojewódzkiej  worki z narkotykami zostały przetransportowane konwojem do spalarni. Chwilę później, w obecności nadzorujących wszystko funkcjonariuszy, worki wypełnione 88 kg marihuany, 11 kg amfetaminy i innych środków, a także prawie kilogramem dopalaczy znalazło się w piecu i „poszło z dymem”.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • Policjant wrzuca papierowy worek wypełniony narkotykami do pojemnika na śmieci
  • Policjant obserwuje osoby stojące przy pojemniku z narkotykami
  • Policjant wrzuca papierowy worek wypełniony narkotykami do pojemnika na śmieci
  • Dwóch policjantów obserwuje narkotyki umieszczone w pojemnikach
  • Policjant obserwuje osobę pchającą w stronę pieca pojemnik z narkotykami
Powrót na górę strony