Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za krzywdy najbliższych

Data publikacji 27.04.2008

Na pięć lat do więzienia może trafić 36-letni Jerzy K. podejrzany o znęcanie się nad swoją konkubiną i dzieckiem. Pijany został zatrzymany po awanturze, podczas której pobił ciężarną kobietę, groził nożem jej i rocznej córce.

Wczoraj około 22:00 policjanci zostali wezwani na interwencje do mieszkania w małej miejscowości gminy Płoskinia. Kobieta zgłosiła pobicie. Sprawcą miał być jej konkubent.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że około 21:30 do mieszkania przyszedł Jerzy K. Pijany mężczyzna wszczął awanturę. Wyzywał kobietę, zrzucił na podłogę jedzenie dziecka. Następnie kopał ciężarną konkubinę po głowie, twarzy i brzuchu. Wziął do ręki nóż i groził, że zabije kobietę i córeczkę. Pokrzywdzonej udało się uciec z mieszkania do sąsiadów. Ci zawieźli ją do matki.

Policjanci wezwali na miejsce lekarza. Ten zdecydował, że pobita kobieta trafi do szpitala na obserwację. Następnie funkcjonariusze pojechali po Jerzego K. Ten był u swojego znajomego. Do niczego się nie przyznawał. Był agresywny i wulgarny. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty znęcania się nad rodziną. 36-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O sytuacji w tej rodzinie zostanie powiadomiony także sąd.

Takiej samej kary może się spodziewać 54-letni Ryszard K. z Pisza. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj około 19:00 po tym, jak pijany wszczął w domu awanturę. Z ustaleń wynika, że od niespełna roku sprawca znęca się nad swoją 81-letnią matką. Wyzywa ją, żąda pieniędzy na alkohol, urządza w mieszkaniu libacje, nocami dobija się do drzwi.

Teraz, jak wytrzeźwieje odpowie za swoje zachowanie wobec matki.
Powrót na górę strony