Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po pościgu odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 23.11.2020

Głogowscy policjanci z wydziału prewencji po pościgu zatrzymali młodego kierowcę oraz odzyskali skradziony samochód, którym próbował uciekać. Podejrzanemu oprócz zarzutów kradzieży pojazdu grozi odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu prewencji w trakcie służby zauważyli podejrzany pojazd marki Opel poruszający się ulicami Głogowa. Postanowili dokonać kontroli kierowcy. Ten na widok radiowozu oraz sygnałów świetlnych i dźwiękowych podawanych przez policjantów, przyspieszył i próbował uciekać. Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ kierowca w trakcie ucieczki wjechał na jedno z podwórek zastawione pojazdami. Tam uderzył w drzewo i nie mógł już kontynuować ucieczki. Został zatrzymany przez policjantów.

Mundurowi szybko ustalili, że powodem ucieczki był fakt, że 21-letni kierowca poruszał się skradzionym na terenie powiatu wschowskiego pojazdem. Mężczyzna usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej oraz kradzież pojazdu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Na zdjęciu odzyskany przez policjantów opel corsa
  • Na zdjęciu dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony