Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podając się za policjantów napadli na 16-latków

Data publikacji 27.04.2008

Buscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mieszkańców tego miasta - 19 i 31-latka, podejrzanych o dokonanie rozboju na 16 – letnich chłopcach . Sprawcy podali się za policjantów i po sprawdzeniu "legalności" posiadanych przez nich telefonów komórkowych, uderzyli jednego z nieletnich zabierając mu aparat.

Wszystko rozegrało się w centrum miasta. Z ustaleń policjantów wynika, że do 16 – letnich chłopców podeszło dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Powiedzieli, że są policjantami i chcą sprawdzić ich telefony komórkowe. Starszy z rozbójników jednemu z nich zabrał aparat i wszedł do budynku buskiej Policji. Tam zameldował się dyżurnemu jednostki, ale nie po to by sprawdzić telefon tylko żeby odnotować swoje przybycie w książce dozorów. Gdy powrócił oddał telefon właścicielowi i przystąpił do " kontroli" jego kolegi. Tego najpierw uderzył i wspólnie z drugim fałszywym policjantem przeszukali mu kieszenie. Zabrali mu telefon komórkowy i uciekli w pobliskie blokowiska.

Po kilkunastu minutach zaalarmowani przez pokrzywdzonego buscy stróże prawa zatrzymali ich po krótkim pościgu. Obydwaj byli nietrzeźwi . Młodszy miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie, starszy o połowę więcej. U jednego z rozbójników policjanci odnaleźli schowany w kieszeni telefon. Jutro będą doprowadzani do prokuratury. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony