Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc policjantów przyszła na czas

Data publikacji 24.11.2020

Policjanci z białołęckiego komisariatu uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili wyciągnęli 33-latka, który zawisł pomiędzy metalowymi elementami mostu i udzielili mu pierwszej pomocy. Mieszkaniec Targówka bardzo szybko trafił pod specjalistyczną opiekę.

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Białołęce otrzymali informację, że w okolicach zamkniętego mostu kolejowego mężczyzna potrzebuje pomocy. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie rozpoczęli poszukiwania osoby. Zadanie było utrudnione, gdyż cała sytuacja miała miejsce chwilę po godz. 20:00, ponadto konstrukcja mostu miała braki. Funkcjonariusze pomimo trudności nie zrezygnowali, narażając własne życie, dokonali penetracji terenu. Po chwili okazało się, że mężczyzna zawisł pomiędzy brakującymi elementami nawierzchni mostu, a wszedł na niego, chcąc popełnić samobójstwo. Zachowując szczególną ostrożność, policjanci wyciągnęli 33-latka z "dziury" i przeprowadzili go w bezpieczne miejsce.

Do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze udzielili mieszkańcowi Targówka pierwszej pomocy. Podczas rozmowy mężczyzna przyznał, że ma problemy osobiste, z którymi sobie nie radzi, a kiedy wszedł na most, zakleszczył się pomiędzy wybrakowanymi elementami i dlatego zadzwonił po pomoc.

33-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów mężczyzna szybko trafił pod opiekę specjalistów.

(KSP/js)

Powrót na górę strony