Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Członkowie "grupy grochowskiej" w rękach Policji

Data publikacji 31.05.2006

Policjanci z warszawskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji współpracując z policjantami z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dzisiaj na warszawskiej Pradze piętnastu członków tzw. "grupy grochowskiej". Zatrzymani dokonywali rozbojów, napadów z użyciem broni, wymuszeń haraczy oraz handlowali narkotykami.

Stanowili najbliższe otoczenie zatrzymanego trzy miesiące temu przez policjantów z CBŚ z Warszawy lidera grupy Jacka Z. ps. "Zwierz" (57 lat). Po jego zatrzymaniu rządy w grupie przejęli Dariusz K. ps. "Grubas", Artur O ps. "Grubas", oraz jego młodszy brat Krzysztof O. ps. "Koala".

Na ślad tej grupy prowadzący sprawę policjanci natrafili podczas likwidacji tzw. "szlaku bałkańskiego". W październiku 2005 roku zatrzymano Jerzego W ps. "Żaba". oraz kilkunastu jego kompanów.

Zatrzymani dzisiaj przestępcy współpracowali zarówno z grupą "Żaby" gdzie zaopatrywali się w narkotyki oraz z tzw. "grupą mokotowską" z członkami której dokonywali napadów, rozbojów i wymuszeń haraczy.

Łącznie w dzisiejszych zatrzymaniach brało udział 70 policjantów CBŚ przy wsparciu 70  antyterrorystów i  20 policjantów z wydziału realizacyjcji Komendy Stołecznej olicji, 30  policjantów oddziału prewencji Policji KSP oraz przewodnicy psów służbowych z KSP i Urzędu Celnego w Warszawie.

Powrót na górę strony