Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek na DK-46 w gminie Janów

Data publikacji 24.11.2020

W poniedziałek na drodze krajowej nr 46 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło 2-letnie dziecko. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Apelujemy o ostrożność.

Wczoraj, 23.11.2020 r., przed godziną 19.00 na drodze krajowej nr 46 w gminie Janów doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na odcinku drogi między Bystranowicami a Apolonką samochód volvo, któym kierowała 18-latka, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło 2-letnie dziecko. Kierująca z ogólnymi potłuczeniami oraz 26-letni pasażer z urazem kręgosłupa zostali przewiezieni do szpitala.

Droga przez kilka godzin była zablokowana. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy i prokurator.

Z uwagi na zmienną aurę warto przypomnieć sobie zasady bezpiecznego podróżowania i pamiętać, że przy zmianie warunków na drodze należy zmniejszyć prędkość, zmienić technikę jazdy i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzających samochodów, czyli utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Zdjęcie opublikowano ku przestrodze.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony