Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedaż alkoholu i papierosów była jej stałym źródłem dochodu

Data publikacji 27.04.2008

267 litrów alkoholu i 544 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z wydziału dw. Z przestępczości gospodarczej KSP wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału patrolowo-interwencyjnego na parkingu przy stadionie X lecia. Zatrzymali 48-letnią obywatelkę Ukrainy, która przyznała, że handel tym towarem był jej stałym źródłem dochodu.

Gdy tylko do policjantów dotarła informacja, że na jednym z parkingów przy stadionie obywatelka Ukrainy sprzedaje duże ilości alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzy natychmiast przystąpili do działania.
Po krótkiej obserwacji szybko wytypowali osobę i samochód, w którym znajduje się trefny towar. Wylegitymowali kobietę i sprawdzili auto. Wtedy wszystko było już jasne. Okazało się, że 48-letnia obywatelka Ukrainy Valentyna D. w fordzie transicie na ukraińskich tablicach rejestracyjnych przechowuje 267 litów wyrobów spirytusowych w plastikowych butelka o pojemności 1 i 5 litrów oraz 544 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podczas rozmowy kobieta przyznała, że z procederu handlu tym towarem uczyniła sobie stałe źródło dochodu. 48-latka wraz z koleżanką, do której należy samochód nocowały w nim, wykorzystując go jednocześnie jako magazyn, a w dzień rozprowadzały towar na stadionie.

Znaleziony towar o wartości rynkowej 25 tysięcy złotych został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. 48-letnią obywatelkę Ukrainy Valentynę D. zatrzymano.

Powrót na górę strony
Polska Policja