Pijany jechał "terenowym" maluchem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany jechał "terenowym" maluchem

Data publikacji 27.04.2008

Goleniowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK zatrzymali do kontroli drogowej fiata 126p. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kierujący jest pijany i nie ma prawa jazdy. Nietrzeźwa była również 15-latka, którą wiózł. Ponadto prowadzony przez mężczyznę maluch nie był ubezpieczony i nie miał aktualnych badań technicznych.

Policjanci podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszami SOK w miejscowości Łożnica zatrzymali do kontroli drogowej fiata 126p. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że auto nie jest ubezpieczone i nie posiada przeglądu technicznego. Kierujący pojazdem tłumaczył, że maluch przeznaczony jest wyłącznie do jazdy w terenie czyli po lesie i okolicznych polach.

Grzegorza U. poddano badaniu stanu trzeźwości. Alkomat wykazał u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa była również 15-letnia
pasażerka fiata. Dziewczyna miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący został zatrzymany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwą nieletnią przekazano rodzinie. O zdarzeniu poinformowany zostanie także sąd rodzinny.

Powrót na górę strony
Polska Policja