Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasz kolega asp. szt. Rafał Kasiborski wraca do zdrowia. Dziękujemy za okazaną pomoc!

Data publikacji 24.11.2020

Dzięki zaangażowaniu, dobremu sercu i wrażliwości osób, które odpowiedziały na apel o osocze, nasz kolega asp. szt. Rafał Kasiborski wraca do zdrowia. W akcję poszukiwania ozdrowieńców mogących przekazać ten cenny dar włączyła się rodzina, policjanci, znajomi oraz osoby zupełnie obce, które nie mogły przejść obojętnie wobec potrzebującego. Serdecznie dziękujemy!

Jeden z naszych kolegów asp. szt. Rafał Kasiborski zmaga się z zakażeniem COVID-19. Niestety w jego przypadku objawy choroby okazały się być poważne. Rafał trafił do szpitala i przez kilka dni trwała walka o jego zdrowie. Szybko okazało się, że niezbędne jest osocze ozdrowieńca, które należy natychmiast podać. W związku z tym rodzina, jak również lubelscy policjanci rozpoczęli poszukiwania osób mogących przekazać ten cenny dar.

Jak się okazało, nasz apel dotarł bo bardzo wielu osób, gotowych nieść pomoc. Nikt nie chciał być obojętny. Każdy w możliwy dla siebie sposób próbował włączyć się w poszukiwanie dawców. Bardzo szybko do centrum krwiodawstwa zgłosili się ozdrowieńcy, gotowi oddać osocze.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, już po kilku dniach Rafał mógł otrzymać osocze, dzięki czemu jego stan zdrowia zaczął się poprawiać. Teraz policjant powoli dochodzi do zdrowia i dziękuje wspólnie z rodziną za pomoc. 

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony