Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 24.11.2020

Podczas szóstego naboru, do garnizonu małopolskiego przyjęto 74 nowych policjantów. W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie ślubowanie złożyło 11 policjantów. Pozostali funkcjonariusze ze względu na stan epidemiologiczny, ślubowali w jednostkach macierzystych.

24 listopada br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie od 11 policjantów, którzy zasilą szeregi KWP w Krakowie, odebrał Komendant Wojewódzki Policji inspektor Roman Kuster. Pozostałe 63 osoby, które zostały przyjęte do służby 17 listopada br. ślubowały w swoich jednostkach macierzystych.

Podczas dzisiejszej uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp.Roman Kuster odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie każdemu z nowych policjantów wręczył legitymację służbową  i pogratulował wyboru zawodu. Szef małopolskich policjantów życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 20 osób będzie służyć w Komendzie Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska 11 nowych funkcjonariuszy. 7 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska 1 funkcjonariusza. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przydzielonych zostanie 6 policjantów. Komenda Powiatowa Policji  w Wadowicach, Komenda Powiatowa Policji  w Zakopanem, Komenda Powiatowa Policji  w Komenda Powiatowa Policji  w  Suchej Beskidzkiej, Komenda Powiatowa Policji  w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji  w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji  w Nowym Targu, Komenda Powiatowa Policji  w Miechowie, Komenda Powiatowa Policji  w Brzesku wzmocnione zostaną przez 2 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce i Komenda Powiatowa w Chrzanowie zyskają po 4 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komendy Powiatowej w Limanowej trafi po 1 funkcjonariuszu. Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

17 listopada br. do służby w małopolskiej Policji zostało przyjętych 74 osoby w tym 14 kobiet. To już szósty nabór w tym roku do naszego garnizonu. Kolejne przyjęcia planujemy na początku grudnia br.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji.

Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami. 

  • Trzyosobowy poczet sztandarowy
  • Policjanci w trakcie ślubowania z podniesionymi prawymi dłońmi
  • Policjanci w trakcie ślubowania
  • Komendant gratuluje pierwszemu w szeregu
  • Komendant gratuluje drugiemu w szeregu
  • Komendant przemawia
  • Grupa policjantów ślubujących w komendzie miejskiej
  • Komendant Miejski gratuluje policjantom
  • ślubujący policjanci komendy miejskiej
Powrót na górę strony