Z nożem na policjantów i swojego chłopaka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem na policjantów i swojego chłopaka

Data publikacji 27.04.2008

Policjanci z II Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali podczas interwencji domowej 16-latkę, która próbowała zaatakować funkcjonariuszy nożem kuchennym. Razem z nią zatrzymany został jej 29-letni chłopak, który rzucił się na policjantów, gdy ci obezwładniali napastniczkę.

Wczoraj około 20:30 policjanci pojechali do jednego z mieszkań przy ul. Grodzickiego w Lublinie, po zgłoszeniu o awanturze domowej. Drzwi mieszkania otworzył im właściciel. W środku był jeszcze 29-letni syn gospodarza i jego dziewczyna. 29-latek wytłumaczył, że właśnie obchodzi urodziny i z tej okazji jest spożywany alkohol. W trakcie imprezy pokłócił się z dziewczyną, której nie może uspokoić.

Gdy policjanci chcieli porozmawiać z 16-latką, ta zaczęła ich wyzywać. Chwyciła za nóż kuchenny i zaczęła nim wymachiwać w stronę funkcjonariuszy. Groziła przy tym, że go użyje, jeśli ci nie opuszczą mieszkania. Kiedy policjanci wycofali się na klatkę schodową, dziewczyna rzuciła się na swojego chłopaka i przystawiając mu nóż do klatki piersiowej zagroziła, że go zabije.

Gdy policjanci weszli do środka by powstrzymać 16-latkę, tym razem ta zamachnęła się nożem w ich kierunku. Jej chłopak złapał jej rękę. Wtedy policjanci obezwładnili napastniczkę. Podczas, gdy funkcjonariusze obezwładniali dziewczynę, 29-latek próbował zmusić policjantów do odstąpienia od jej zatrzymania. Zaczął szarpać się z nimi i próbował ich kopać. On również został zatrzymany.

Obydwoje trafili na komisariat. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że 16-latka jest trzeźwa. Jej chłopak natomiast odmówił poddaniu się badaniu. Dziewczyna trafiła do Policyjnej Izby Dziecka. Za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariuszy Policji odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. 29-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej usłyszy on zarzut utrudniania i zmuszania od odstąpienia od czynności oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.

Powrót na górę strony
Polska Policja