Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna "dziupla" zlikwidowana przez policjantów KSP oraz grupę "Skorpion"

Data publikacji 25.11.2020

Policjanci z grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej z Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili kolejną udaną realizację. Wspólnie z grupą "Skorpion" zlokalizowali "dziuplę samochodową" na terenie powiatu wołomińskiego. Funkcjonariusze ujawnili w niej skradziony pojazd. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty paserstwa. Prokurator nadzorujący postępowanie zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Uzyskana informacja i błyskawicznie przeprowadzone działania operacyjnych z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji i operacyjnych grupy "Skorpion" z północnopraskiej komendy doprowadziły do zlikwidowania "dziupli samochodowej" na terenie powiatu wołomińskiego.

Kilka dni temu funkcjonariusze przeprowadzili kolejną udaną realizację. Po długiej obserwacji przeszukali posesję w powiecie wołomińskim. W pomieszczeniu gospodarczym ujawnili Mazdę CX5. Jak się okazało, właściciel pojazdu dowiedział się o kradzieży dopiero od policjantów i od razu udał się na najbliższego komisariatu, żeby złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Ponadto w pomieszczeniach garażowych funkcjonariusze ujawnili części mechaniczne, blacharskie i elementy wyposażenia innych pojazdów.

Funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego właściciela posesji. To jednak tylko początek czynności procesowych.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z Tłuszcza. Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyznę do prokuratury wraz ze zgromadzonym w tym postępowaniu materiałem dowodowym. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo 55-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP/kp)

  • odzyskany samochód
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę po schodach
  • odzyskany samochód na lawecie
  • samochód widziany od tyłu z otwartym bagażnikiem
  • zabezpieczony element samochodu
  • zdemontowany silnik z samochodu
Powrót na górę strony