Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja pod nazwą "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 27.04.2008

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi i Wielunia wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi przeprowadzili w nocy w rejonie dyskoteki w miejscowości Biała koło Wielunia działania kontrolne pod nazwą "Alkohol i narkotyki". Akcja miała na celu skontrolowanie kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego takich, którzy poruszają się po drogach pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W trakcie kilkugodzinnej akcji badaniu na zawartość alkoholu w organizmie poddano 53 kierowców, w tym 25 kierujących dodatkowo zbadanych zostało pod kątem obecności w ich organizmie narkotyków. W wyniku przeprowadzonych kontroli zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani to 19-letni kierowca opla vectra, u którego w organizmie stwierdzono 0,5 promila alkoholu, kolejny zatrzymany to 21-latek kierujący samochodem osobowym marki Renault 19, który miał 1,8 promila oraz 29-letni rowerzysta z wynikiem 1,6 promila. Wszyscy nietrzeźwi kierujący zatrzymani zostali na drodze krajowej nr 8. Żaden z zatrzymanych kierowców nie był pod wpływem narkotyków, ale zatrzymano 2 mężczyzn w wieku 23 i 18 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki w postaci zielonego suszu.

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi zapowiadają kolejne podobne akcje również na terenie innych powiatów województwa łódzkiego.

Powrót na górę strony