Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

61-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 25.11.2020

Policjanci z Dywit zatrzymali 61-latka, który jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami. Przy współpracy funkcjonariuszy z przedstawicielami organizacji zajmującej się opieką nad zwierzętami, pracownikami gminy Dywity i strażnikami miejskimi, czworonogi przetrzymywane w złych warunkach w jednym z gospodarstw, trafiły pod opiekę schronisk w Olsztynie i Tomarynach. 61-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (23.11.2020) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach wspólnie z przedstawicielami organizacji pozarządowych mających na celu ochronę zwierząt, schronisk dla zwierząt, strażnikami miejskimi oraz pracownikami Urzędu Gminy w Dywitach interweniowali na jednej z posesji w gminie, gdzie miało dojść do nieprawidłowej opieki nad zwierzętami. Na miejscu funkcjonariusze zastali czworonogi, których stan wskazywał na rażące zaniedbanie oraz niedokarmienie. W trybie czynności administracyjnych 14 psów zostało odebranych i przekazanych pod opiekę schronisk w Olsztynie i w Tomarynach.

Policjanci w trakcie czynności zatrzymali 61-letniego właściciela zwierząt. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, do którego się nie przyznał. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 61-latka zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu trzymania zwierząt. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn-Północ.

Nagranie przedstawia umundurowanego policjanta i nieumundurowaną policjantkę, którzy prowadzą mężczyznę do samochodu. Osoby wychodzą z budynku Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie a następnie przechodzą na teren parkingu. Zatrzymany mężczyzna ubrany jest w ciemne ubranie, ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. W tle znajdują się inne zaparkowane pojazdy.

Film Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów

Opis filmu: Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów

Pobierz plik Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów (format mp4 - rozmiar 8.74 MB)

 (aj/tm)

Powrót na górę strony