Napadli na starszą panią i wpadli - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na starszą panią i wpadli

Data publikacji 27.04.2008

Koszalińscy policjanci zatrzymali trzech młodych ludzi , którzy napadli na starszą kobietę. Dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonej i skutecznej pracy Policji 15, 16 i 17-latek poniosą konsekwencje swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło wieczorem kiedy kobieta wracała do domu. Gdy zatrzymała się przed klatką, aby otworzyć drzwi wejściowe kątem oka zauważyła, że z tyłu podchodzą do niej dwie osoby. Czujnie chwyciła mocniej trzymaną w dłoni torebkę, próbując jednocześnie jak najszybciej wejść na klatkę schodową. W tym momencie za torebkę chwycili dwaj młodzi chłopcy. Szarpiąc się z kobietą pchnęli ją tak, że upadła na ziemię. Młodzieńcy uciekli z torebką, w której znajdowały się dokumenty i przedmioty osobiste o łącznej wartości około 700 złotych.

Chwilę później kobieta z telefonu komórkowego, który miała w kieszeni płaszcza, zawiadomiła Policję. We wskazany przez nią rejon dyżurny wysłał policyjne załogi. W wyniku penetracji okolicy i precyzyjnym informacjom pokrzywdzonej, policjanci zatrzymali sprawców rozboju. Odzyskali także skradzione przedmioty.

Jak się okazało kobietę zaatakowali dwaj nieletni mieszkańcy Koszalina. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że ci sami młodzieńcy, dokonali szeregu innych kradzieży na terenie miasta. Adrian K., 15-latek, i jego 16-letni kolega Damian B. odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Ponadto policjanci zatrzymali Szymona K., 17-latka z Koszalina, który także brał udział w zdarzeniu. Jego rola sprowadzała się do stania na czatach. Chłopak odpowie za udział w kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja