Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradła swoich opiekunów

Data publikacji 27.04.2008

Ponad 23 tys. złotych padło łupem 15-letniej dziewczyny, która na Ursynowie okradła swoich opiekunów. Nastolatka ukrywała się wraz z koleżanką w jednym z hoteli w Ząbkach. Obie zostały zatrzymane. Teraz sprawą nieletniej złodziejki zajmie się sąd rodzinny.

Wszystko zaczęło się w styczniu br. Do jednej z ursynowskich rodzin trafiła zaadoptowana 15-latka. Niestety już od samego początku dziewczyna miała problemy z przystosowaniem się do nowej sytuacji. W kwietniu postanowiła uciec z domu. Do plecaka zapakowała kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Nie zapomniała także o gotówce. Wychodząc z domu zabrała opiekunom ponad 23 tys. złotych i telefon komórkowy. Gdy małżeństwo zorientowało się, że dziewczynka zniknęła wraz z pieniędzmi zawiadomili o wszystkim Policję.

Po uzyskaniu tej informacji funkcjonariusze z komisariatu przy ul. Janowskiego natychmiast rozpoczęli poszukiwania dziecka. Już po kilku dniach okazało się, że 15-latka ukrywała się w jednym z hoteli w Ząbkach. Dziewczyna przebywała tam wraz z koleżanką - uciekinierką z ośrodka opiekuńczego. Obie dziewczyny zostały zatrzymane przez mundurowych z Ząbek.

Teraz sprawą Natalii zajęli się policjanci z mokotowskiej sekcji ds. nieletnich. W rozmowie z funkcjonariuszami dziewczyna przyznała się nie tylko do kradzieży, ale także do regularnego zażywania narkotyków. Wkrótce o jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Powrót na górę strony