Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszedł na spacer i... zatrzymał złodziei. Policjant skuteczny także w czasie wolnym

Data publikacji 25.11.2020

Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku, w czasie wolnym od służby, wyszedł na spacer ze swoim psem. Wtedy zauważył uciekających ze sklepu mężczyzn, a za nimi biegnącą ekspedientkę. Policjant bez wahania natychmiast ruszył w pościg. W efekcie zatrzymał dwóch podejrzanych, którzy ukradli z alkohol i papierosy.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałkowy wieczór, 23 listopada br., na jednej z ulic w Żarach. Tego dnia policjant służby dyżurnej z lubskiego komisariatu - sierżant sztabowy Damian Musiał w czasie wolnym wyszedł na spacer ze swoim psem. W pewnej chwili zauważył dwóch mężczyzn, którzy wybiegli z pobliskiego sklepu. W rękach trzymali jakieś rzeczy, a za nimi wybiegła ekspedientka. Policjant, widząc tę sytuację bez chwili wahania, ruszył za uciekającymi. Po krótkim pościgu zatrzymał dwóch mieszkańców Żar w wieku 27 i 30 lat. Jak się okazało, chwile wcześniej weszli oni do sklepu, z którego zabrali alkohol i papierosy, a następnie wybiegli bez uiszczenia zapłaty.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjanta nieuszkodzony towar powróciły na półki sklepowe, a mężczyźni odpowiedzą teraz za swoje postępowanie. Funkcjonariusze skierują do sądu wnioski o ich ukaranie.

Taką postawą policjanci potwierdzają swój profesjonalizm oraz zasadę, która mówi o tym, że policjantem jest się zawsze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / js)

Powrót na górę strony