Wystarczy chwila nieuwagi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wystarczy chwila nieuwagi

Data publikacji 27.04.2008

Wystarczyła chwila nieuwagi by niespełna dwuletnie dziecko wypadło z okna. Chłopczyk z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Apelujemy o szczególną uwagę i troskę nad dziećmi, bo jak pokazuje to zdarzenie do nieszczęścia i tragedii pozostającej na całe życie może wystarczyć tylko ta mała chwila nieuwagi.

W miniony piątek po południu policjanci z Wysokiego Mazowieckiego zostali poinformowani o tym, że w stanie ciężkim do szpitala trafił 19-miesięczny chłopczyk. Do zdarzenia doszło w pobliskich Kuleszach Kościelnych. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że chłopczyk przebywał w domu pod opieką matki. W pewnym momencie malec korzystając z chwilowej nieuwagi 39-letniej kobiety poszedł do sąsiedniego pokoju. Tam wdrapał się na parapet i wypadł przez okno na znajdujące się 2 metry niżej schody. Dziecko z potłuczeniami i poważnymi obrażeniami głowy zostało przewiezione do szpitala. Szczegółowym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia zajęli się policjanci z Wysokiego Mazowieckiego.

Co roku zdarzają się rozmaite wypadki z udziałem dzieci. Część z nich kończy się tragicznie. Niestety naturalnej i nieograniczonej chęci milusińskich do poznawania otaczającego świata nie towarzyszy zdolność przewidywania konsekwencji różnych zabaw i eksperymentów. Przewidywanie zagrożeń i uchronienie naszych pociech przed ich następstwami to przede wszystkim rola rodziców i opiekunów. Dlatego też apelujemy o szczególną uwagę i troskę nad dziećmi, bo jak pokazuje to zdarzenie do nieszczęścia i tragedii pozostającej na całe życie może wystarczyć tylko chwila nieuwagi.
Powrót na górę strony
Polska Policja