Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W obszarze zabudowanym pędziła z prędkością 134km/h

Data publikacji 26.11.2020

Policjanci z bełchatowskiej grupy Speed zatrzymali kompletnie nieodpowiedzialną 23-latkę, która pędziła hyundaiem w obszarze zabudowanym z prędkością aż 134 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy. Apelujemy o rozsądek! Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych!

25 listopada 2020 roku, około godziny 14.00, w Wadlewie policjanci bełchatowskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli samochód marki Hyundai. Powodem było przekroczenie przez kierującą prędkości w obszarze zabudowanym. 23-letnia mieszkanka powiatu ełckiego poruszała się drogą W473 z prędkością aż 134 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 84 km/h. W takiej sytuacji kobieta straciła uprawnienia do kierowania pojazdami i zakończyła swoją jazdę. Została również ukarana mandatem karnym.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną jazdę. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy i unikniemy tragedii na drodze. Brawurowa jazda znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzenia drogowego!

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony