Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował podpalić dom z mieszkańcami

Data publikacji 26.11.2020

53-latek oblał benzyną wnętrze domu. Następnie wyciągnął zapalniczkę grożąc jego podpaleniem. W środku znajdowało się 5 osób, w tym 3 miesięczne dziecko. Wtedy przyszedł z pomocą świadek całego zajścia, który obezwładnił mężczyznę i przekazał policjantom. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

W połowie listopada br. policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Głubczyce 53-latek oblał dom benzyną i grozi jego podpaleniem. Dyżurny skierował na miejsce wszystkie będące w pobliżu patrole.

Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna pokłócił się z bliskimi. W czasie zdarzenia w środku znajdowało się 5 osób, w tym 3-miesięczne dziecko. Kiedy mężczyzna oblał benzyną pomieszczenia, wyciągnął zapalniczkę i groził, że wszystko spali. Wtedy przyszedł z pomocą sąsiad, który słysząc krzyki, zareagował i obezwładnił mężczyznę.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali 53-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

(KWP w Opolu  / kp)

Powrót na górę strony