Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejne prawo jazdy

Data publikacji 26.11.2020

Policjanci z grupy Speed zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę forda. 50-latek pędził ulicą Śląską w Miasteczku Śląskim z prędkością 107 km/h. Oprócz nałożonego mandatu i punktów karnych mężczyzna stracił prawo jazdy.

Podczas wczorajszej służby mundurowi z grupy SPEED skupili swoje działania na drodze wojewódzkiej nr 912 w Miasteczku Śląskim. Policjanci szczególną uwagę zwracali na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W pewnej chwili pomiar prędkości pojazdu jadącego przed policjantami wykazał 107 km/h. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Stróże prawa zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Ford Mondeo, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 57 km/h. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Oprócz tego 50-latek stracił prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu lublinieckiego najbliższe trzy miesiące będzie musiał powstrzymać się od jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Po raz trzeci za takie zachowanie w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu będzie go czekało ponownie przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Niestety nikt nie zastanawia się, co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego. W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną samochody, natomiast w najgorszym - ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie…

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kierowco, zwolnij! Pamiętaj – życie masz tylko jedno, podobnie jak pasażerowie, których wieziesz...

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.42 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 359.55 KB)

Powrót na górę strony