Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym pamiętał, że mundur zobowiązuje

Data publikacji 26.11.2020

Każdy policjant nawet w czasie wolnym pamięta do czego zobowiązuje mundur, który po służbie zostaje w jednostce. O tym, że służy nie zapomniał też policjant nakielskiej komendy, który będąc w czasie wolnym w sklepie na zakupach zapobiegł ucieczce złodzieja.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 25.11.2020 r., przed 19.00, w jednym z nakielskich marketów. Będący tam na zakupach policjant miejscowej komendy stał w kolejce do kasy, kiedy usłyszał alarm podniesiony przez jedną z pracownic. Kobieta krzyczała za opuszczającym sklep mężczyzną, każąc mu się zatrzymać.  

Policjant, pomimo że miał wolne, nie zapomniał jaki zawód wykonuje, a ponieważ służbowo miał już wcześniej do czynienia z wychodzącym ze sklepu i wiedział, że ten w przeszłości notowany był za kradzieże, ruszył za mężczyzną i ujął go nieopodal placówki handlowej. Podczas sprawdzania plecaka 30-latka znaleziono tam produkt, który chwilę wcześniej mężczyzna zabrał ze sklepowej półki. 

Ujęty nakielanin został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi. Wartość skradzionego produktu kwalifikuje sprawę jako wykroczenie, a z racji tego, że to nie pierwsza kradzież, jaką ma na swoim koncie 30-latek, jego sprawę rozpatrzy sąd, do którego policjanci skierują wniosek o ukaranie złodzieja.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony