Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez 15 lat ukrywała się we Włoszech

Data publikacji 27.11.2020

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym za wyłudzenia kredytów. 62-latka mieszkała w Rzymie i pracowała w jednym z tamtejszych teatrów. Wpadła, kiedy wróciła do Polski i zatrudniła się w firmie sprzątającej biura i urzędy. Kobieta została już przewieziona do najbliższego zakładu karnego.

62-latkę zatrzymali policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarcza i korupcją. To oni dzięki żmudnej pracy operacyjnej wpadli na trop osoby poszukiwanej od 15 lat listem gończym wydanym przez sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieścia.

Kobieta wiosną tego roku wróciła z Włoch do Polski. Od października pracowała w jednej z warszawskich firm zajmujących się sprzątaniem biur i urzędów. To właśnie tam została „namierzona” przez śródmiejskich policjantów.

Do zatrzymania doszło w wynajmowanym przez kobietę mieszkaniu, tuż po tym jak skończyła poranną zmianę. 62-latka była zaskoczona widokiem funkcjonariuszy, ale w rozmowie z nimi przyznała, że wiedziała o tym, że jest poszukiwana i że jej zatrzymanie było tylko kwestią czasu.

Policjanci zgodnie z nakazem przewieźli już kobietę do najbliższego zakładu karnego.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony