Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groziła pozbawieniem życia 11 letniego chłopca

Data publikacji 31.05.2006

31 letnia mieszkanka gm. Grodziczno zażądała od rodziny 11 letniego chłopca 20 tys. złotych. W przypadku, kiedy jej roszczenia nie zostałyby spełnione, groziła skrzywdzeniem dziecka. Jak się okazało motywem działania podejrzanej były jej kłopoty finansowe.

Danuta R. wysłała do rodziców 11-letniego chłopca dwa listy. Pierwszy trafił do skrzynki pocztowej pokrzywdzonych 11 kwietnia br. Ktoś na kartce papieru wyrwanej ze szkolnego zeszytu zażądał pieniędzy. Sprawca jednocześnie zagroził, że w przypadku nie spełnienia roszczeń, pozbawi życia syna pokrzywdzonych. Tego listu rodzice chłopca nie potraktowali poważnie. 26 maja, gdy matka 11 latka przeglądała jego plecak, znalazła między książkami drugi list z żądaniami i groźbami. Był w nim wyznaczony termin oraz miejsce, w którym rodzice mieli pozostawić 20 tysięcy złotych w zamian za dalsze spokojne życie ich dziecka. Wobec tej wiadomości rodzice nie pozostali obojętni. O wszystkim powiedzieli policjantom.

Czynności operacyjne policjantów sekcji kryminalnej doprowadziły do ustalenia sprawczyni tego procederu. Okazała się nią 31-letnia Danuta R. Wczoraj została zatrzymana. Policjanci przedstawili jej zarzut wymuszenia rozbójniczego. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu. Motywem jej działania były kłopoty finansowe. Danuta R. dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Powrót na górę strony