Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uniemożliwili kierowanie nietrzeźwej kobiecie

Data publikacji 27.11.2020

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Główczycach ujął nietrzeźwą kierującą, która w Głobinie jechała zygzakiem i było bliska wjechania do rowu. To zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowego, który jechał w tym samym kierunku. Po zajechaniu drogi kobiecie funkcjonariusz odebrał jej kluczyki i powiadomił dyżurnego jednostki. Okazało się, ze 48-latka ma 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi jej kara 2 lat więzienia.

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Główczycach, będąc w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwą kierującą, która stwarzała zagrożenie na drodze. Kierująca pojazdem marki Audi w Głobinie jechała zygzakiem i o mały włos nie wjechała do rowu. W uniemożliwienie dalszej jazdy podejrzanie zachowującej się kobiecie włączył się też obywatel, który pomógł policjantowi w blokowaniu przejazdu.

Funkcjonariusz zablokował drogę cofania, podbiegł do audi i otworzył drzwi. Ponieważ wyczuł alkohol od kierującej, wyjął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował policjantów z drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latka ma 2 promile alkoholu w organizmie.

Kobieta wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)

Powrót na górę strony