Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiórka krwi

Data publikacji 30.11.2020

Wieluńscy policjanci włączyli się w organizowaną przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu zbiórkę krwi.

29 listopada 2020 roku o godzinie 9:00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu w mobilnym punkcie poboru krwi przeprowadzono zbiórkę krwi. Wzięli w niej udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wieluńskiego, jak również mieszkańcy naszego regionu. W tej szczytnej akcji nie zabrakło również wieluńskich policjantów.

Wśród funkcjonariuszy znaleźli się ci, którzy są honorowymi dawcami od wielu lat i regularnie oddają ten niezwykle cenny dar na rzecz potrzebujących, jak również tacy, którzy postanowili po raz pierwszy oddać krew. Policjanci każdego dnia niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują, dlatego też chętnie włączają się w tego typu organizowane akcje. Mundurowych nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Łącznie krew oddały 33 osoby, w tym 12 policjantów. Zebrano 14,85 litra tego życiodajnego płynu

(KWP w Łodzi/js)

  • Pielęgniarka oraz umundurowany policjant siedzi na fotelu i oddaje krew
  • Umundurowany policjant siedzi na fotelu i oddaje krew
  • policjanci umundurowani stoją przed krwiobusem
Powrót na górę strony