Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant z dzielnicowym zrobili zakupy dla seniorki

Data publikacji 01.12.2020

W ostatni weekend do dyżurnego z bielskiej „dwójki” zadzwoniła 73-letnia mieszkanka Osiedla Karpackiego z prośbą o pomoc. Seniorka przebywająca na kwarantannie nie miała już w domu żywności ani nikogo kto pomógłby jej w trudnej sytuacji. Kobiecie w zrobieniu zakupów pomógł komendant komisariatu wraz z jednym z dzielnicowych.

Zawsze i wszędzie… można liczyć na bielskich policjantów. W sobotę, 28.11.2020 r., do dyżurnego Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zatelefonowała 73-letnia seniorka. Kobieta w rozmowie z mundurowym przekazała, że przebywa na kwarantannie, skończyła się jej żywność, a nie ma nikogo, do kogo mogłaby zwrócić się o pomoc. Dlatego z pomocą ruszył komendant komisariatu razem z dzielnicowym. Mundurowi pomogli seniorce w zrobieniu zakupów oraz przekazali informację o jej trudnym położeniu pracownikowi socjalnemu bielskiego MOPSu, aby uniknąć narażania 73-latki na podobne kłopoty w przyszłości.

Bielscy policjanci od początku trwania epidemii wykonują wiele obowiązków związanych z przepisami wprowadzonymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. To nie tylko kontrola przestrzegania sanitarnych obostrzeń, czy sprawdzanie mieszkańców przebywających na kwarantannie. To przede wszystkim pomaganie tym, którzy nierzadko znaleźli w trudnej dla nich sytuacji.

(KWP w Katowicach/ mw)

Powrót na górę strony