Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości niemal 140 tys. zł

Data publikacji 01.12.2020

Policjanci komendy miejskiej w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 35-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności 2 lat i 8 miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa. Funkcjonariusze przy mężczyźnie jak i w mieszkaniu znaleźli narkotyki w postaci kokainy, amfetaminy i marihuany o wartości rynkowej niemal 140 tys. złotych. Podejrzany został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie czekał na kolejny wyrok. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Efektem pracy operacyjnej oraz dobrze zorganizowanych, wspólnych działań funkcjonariuszy pionu operacyjnego z Legnicy i dolnośląskiej komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, było zatrzymanie ukrywającego się 35-letniego mężczyzny poszukiwanego przez sąd, celem odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo przy legniczaninie policjanci znaleźli dwa foliowe woreczki - jeden z suszem roślinnym, a drugi z białą sproszkowaną substancją. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że jest to marihuana oraz amfetamina w ilości ponad 600 porcji handlowych.

W mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę zabezpieczono kolejne środki odurzające w postaci marihuany oraz kokainy. Łączna suma to ponad 6 tysięcy porcji handlowych narkotyków o wartości blisko 140 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie czekał na kolejny wyrok. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Na zdjęciu susz roślinny w kolorze zielono-brunatnym, w prawym górnym rogu widoczna część czerwonego worka
  • Na zdjęciu, widzimy na podłodze wyłożonej kaflami w kolorze szarym stoją trzy worki wypełnione suszem roślinnym koloru brunatno-zielonego odpowiednio od lewej worek w kolorze biało-czerwonym, w środku worek zielony a po prawej worek w kolorze zielono-białym, pod nimi dwa woreczki foliowe przeźroczyste z zawartością suszu roślinnego w kolorze brunatno-zielonym
  • a podłodze wyłożonej gresem w kolorze szarym przy numerze 1 stoi worek w kolorze biało-czerwonym z suszem roślinnym w kolorze zielono-brunatnym obok przy numerze dwa stoi worek w kolorze zielonym z suszem roślinnym w kolorze zielono-brunatnym, przy numerze 3 stoi worek w kolorze zielono-białym z suszem roślinnym w kolorze zielono-brunatnym, przy numerze 4  leży przeźroczysty worek foliowy z  suszem roślinnym w kolorze zielono-brunatnym, przy numerze 5 leży przeźroczysty woreczek foliowy ze sproszkowaną białą substancją, poniżej od lewej strony przy numerze 6 leży przeźroczysty worek foliowy z zawartością suszu roślinnego w kolorze  zielono-brunatnym, obok przy numerze 7  leży przeźroczysty worek foliowy z zawartością suszu roślinnego w kolorze  zielono-brunatnym, obok przy numerze 9 na worku foliowym leży z lewej strony woreczek przeźroczysty z zawartością suszu roślinnego  w kolorze zielono-brunatnym a obok woreczek z zawartością skrystalizowanej białej substancji
Powrót na górę strony