Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP przejęło narkotyki i broń

Data publikacji 02.12.2020

Policjanci CBŚP sukcesywnie eliminują z rynku narkotyki, zatrzymując podejrzanych o handel czy przemyt. Tylko w ostatnim czasie przeprowadzili dwie akcje podczas, których przejęli ponad 17 kg narkotyków, w tym amfetaminę, kokainę, haszysz, marihuanę i tabletki ecstasy. Zabezpieczono także broń maszynową, maczety i inne niebezpieczne narzędzia. Łącznie w obu śledztwach zatrzymano 6 podejrzanych.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy CBŚP, przed jednym z garaży na bydgoskim osiedlu zatrzymali 4 mężczyzn, którzy ładowali do wynajętego busa paletę wypełnioną wiadrami z farbą emulsyjną. Okazało się, że w pojemnikach ukryte było 10 kilogramowych pakunków, czyli łącznie 10 kg haszyszu oraz jedno stugramowe zawiniątko z kokainą. Dodatkowo w samochodach jednego z podejrzanych schowane były 3 kg marihuany oraz pistolet maszynowy PM-63 z magazynkiem. Podczas akcji przejęto także maczety i inne niebezpieczne narzędzia.

Mężczyzn, po przeszukaniach zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Bydgoszczy, gdzie przedstawiono wszystkim zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.  

Policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP zatrzymali 2 osoby podejrzane o udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych. Jeden z mężczyzn na widok policjantów próbował uciekać. Po krótkim pościgu ulicami Kalisza został zatrzymany. Wówczas to okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie ponad kilogram amfetaminy.

Podczas przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych policjanci zabezpieczyli dodatkowo jeszcze prawie 2 kg amfetaminy, ok. 1 kg marihuany i ponad 500 sztuk tabletek ecstasy. Według śledczych narkotyki miały być rozprowadzone głównie na terenie Kalisza.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp., na wniosek której Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Oba śledztwa mają charakter rozwojowy.

 • przejęte substancje, w tym żółte tabletki, a także pieniądze w postaci banknotów o różnych nominałach
  Działania Zarządu w Poznaniu CBŚP
 • torby z suszem roślinnym oraz żółtymi tabletkami
  Działania Zarządu w Poznaniu CBŚP
 • przejęta substancja w torebce oraz pieniądze
  Działania Zarządu w Poznaniu CBŚP
 • policjanci prowadzą osobę zatrzymaną
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • broń ukryta w samochodzie
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • maczety i noże
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • amunicja
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • torby z suszem roślinnym
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • rozłożone na podłodze torby z suszem roślinnym
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • rozłożone pieniądze euro o nominałach 50 euro
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP
 • rozłożone pieniądze o nominałach 100 złotych
  Działania Zarządu w Bydgoszczy CBŚP

Film Film z realizacji Zarządu w Bydgoszczy CBŚP

Pobierz plik Film z realizacji Zarządu w Bydgoszczy CBŚP (format mp4 - rozmiar 45.92 MB)

Powrót na górę strony