Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała odebrać sobie życie. Uratowali ją jaworscy policjanci

Data publikacji 02.12.2020

Gdyby nie szybka reakcja policjantów z Jawora, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Nie widząc sensu życia zadzwoniła z taką informacją na numer alarmowy. Policyjna pomoc przyszła w porę. Kobieta została przekazana medykom, którzy zapewnili jej specjalistyczną opiekę.

Kilka dni temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie od kobiety, która nie widziała sensu dalszego życia i poinformowała, że chce popełnić samobójstwo.

Funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, asp. Tomasz Staworko i sierż. Szymon Pichalski niezwłocznie udali się na miejsce interwencji. Pomimo pukania do drzwi, nie było żadnej reakcji. Po chwili na miejscu zjawił się właściciel lokalu, który otworzył drzwi mundurowym. Jak się okazało, w pokoju zamkniętym od wewnątrz na klucz, przebywała kobieta, która nie chciała nikogo wpuścić do pomieszczenia. Jaworzanka krzyczała, że zaraz wyskoczy przez balkon.

Kiedy funkcjonariusze usłyszeli dźwięk otwieranych drzwi balkonowych, natychmiast postanowili wejść do pokoju siłowo. Policjanci chwycili desperatkę i zaczęli z nią spokojnie rozmawiać. Kobieta potwierdziła wcześniejsze słowa, że jej życie nie ma sensu i nie chce dalej żyć. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła kobietę do specjalistycznego szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy.

Dzięki zdecydowanej reakcji mundurowych i spokojnej rozmowie, nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony