Małopolski konkurs na animację "Patrzeć i być widocznym" - rozstrzygnięty
Małopolski Konkurs na Animację „Patrzeć i być widocznym” dobiegł końca. Uczniowie stanęli na wysokości zadania. Przesłanych zostało blisko 100 materiałów zawierających animacje z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Jury Konkursu składające się z przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie przez kilka dni przeglądało nadesłane prace aby wyłonić najlepsze. Nie było to proste gdyż poziom był bardzo wysoki.
Po burzliwych obradach Jury Konkursu postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
MIEJSCA
I miejsce - Amelia Kulawik Zespół Szkolno - Przedszkolny w Graboszycach – kl. VI
II miejsce - Ziemowit Duch Szkoła Podstawowa w Radziemicach – kl. V
III miejsce - Antonina Stolarek Szkoła Podstawowa nr 47 w Krakowie – kl. VIII
WYRÓŻNIENIA
- Maksymilian Koryczan Szkoła Podstawowa nr 37 w Krakowie kl. IV
- Julian Burek Szkoła Podstawowa w Radgoszczy kl. II
- Maksymilian Ogurek Szkoła Podstawowa nr 11w Nowym Sączu kl. IV
- Julia Kęska Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach kl. VI
- Nikodem Szydłowski Szkoła Podstawowa w Mniszowie kl. VIII
- Tymon Stanek Szkoła Podstawowa w Babicach kl. III
- Klaudia Kupiec – Liceum Ogólnokształcące w Brzesku – kl. II
Tematem konkursu było bezpieczeństwo pieszych na drodze, co zostało zawarte w jego temacie „Patrzeć i być widocznym”. Akcja celowo została zorganizowana w okresie jesienno – zimowym niebezpiecznym dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie dla pieszych. Wykonane przez uczniów animacje, zawierają bardzo ważne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. W większości materiałów pokazane są niebezpieczne sytuacje polegające na przechodzeniu przez jezdnię przy równoczesnym wpatrywaniu się w ekran smartfona. Wielu uczniów wskazało jak ważna jest widoczność pieszego na drodze, a tym samym przypomnieli o obowiązku posiadania elementów odblaskowych poruszając się w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza.
To jak dzieci i młodzież widzą bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Z pewnością część prac powstała w konsultacji z rodzicami. To bardzo istotne gdy w domu, całymi rodzinami rozmawia się oraz utrwala przepisy ruchu drogowego. Zwycięskie materiały animacyjne zostaną wykorzystane jako materiały edukacyjne, prezentowane podczas różnego rodzaju szkoleń, a także na stronach internetowych Policji oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy, o terminie wręczenia poinformujemy telefonicznie. Ponadto każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy dyplom, który zostanie przesłany za pośrednictwem poczty.
W imieniu wszystkich organizatorów, bardzo dziękujemy za tak liczne i ciekawe materiały animacyjne propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
(KWP w Krakowie/ mw)