Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 30 lat dzieli się życiem oddając krew. Policjant, który ratuje innych

Data publikacji 04.12.2020

Policjant z Komisariatu Policji w Iłowej asp. szt. Andrzej Stróżyk, honorowy dawca krwi od ponad 30 lat jako pierwszy z tutejszej jednostki przyłączył się do akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna”. Krew jest cennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka. Warto o tym pamiętać również w dobie pandemii, kiedy krwi brakuje w punktach krwiodawstwa.

Funkcjonariusze żagańskiej jednostki przyłączają się do akcji „Nasza krew - nasza Ojczyzna” objętą honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Akcja wspierana jest również przez Komendanta Głównego Policji. Aspirant sztabowy Andrzej Stróżyk z Komisariatu Policji w Iłowej od ponad 30 lat jest honorowym dawcą krwi i przez te lata oddał w sumie blisko 30 litrów krwi. Przez lata swojego honorowego krwiodawstwa otrzymywał kolejno odznaki brązową i srebrną, a w roku 2016 roku otrzymał złotą odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. Policjant jako pierwszy z żagańskiej jednostki przyłączył się do akcji i oddał krew w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Żaganiu.

Krew jest bezcennym darem, który może uratować życie drugiego człowieka. Wiedzą o tym doskonale żagańscy policjanci, wobec czego regularnie i chętnie włączają się do organizowanych akcji. O tym jak ważne jest pomaganie innym należy pamiętać szczególnie w dobie trwającej pandemii, kiedy coraz częściej słyszymy, że krwi brakuje w punktach krwiodawstwa. Każda ilość krwi jest ważna.

(KWP w Gorzowie/ mw)

  • Policjant z legitymacją Honorowego Dawcy Krwi
  • Legitymacja honorowego Dawcy Krwi
Powrót na górę strony