Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 80 km/h

Data publikacji 08.12.2020

Wczoraj policjanci zabrzańskiej drogówki, wchodzący w skład policyjnej grupy Speed, zatrzymali kierowcę, który pędził w terenie zabudowanym z prędkością 130 km/h. Wykroczenie udokumentował policyjny wideorejestrator. Mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 80 km/h, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci z grupy Speed zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Mundurowi z zabrzańskiej drogówki zatrzymali w poniedziałek, 7.12.2020 r., kierującego samochodem marki Land Rover, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie 36-letniego mieszkańca Zabrza zarejestrował policyjny wideorejestrator. Policjanci ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu również na 3 miesiące prawo jazdy.

Grupy Speed działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

(KWP w Katowicach/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.09 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 459.23 KB)

Powrót na górę strony