Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Bolkowa pomogli bezdomnemu mężczyźnie

Data publikacji 08.12.2020

Policjanci z bolkowskiego komisariatu podczas nocnego patrolowania ulic miasta w minioną sobotę, zauważyli siedzącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Młody człowiek, bez stałego miejsca zamieszkania, był zmarznięty i wyziębiony. Mundurowi najpierw okryli go termicznym kocem, a następnie przetransportowali do najbliższej noclegowni. Dzięki pomocy mundurowych mężczyzna spędził noc w bezpiecznym i ciepłym miejscu.

Policjanci w okresie zimowym wielokrotnie interweniują wobec osób, które przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi szukają schronienia w piwnicach, na strychach, bądź w opuszczonych budynkach. Takie interwencje niejednokrotnie ratują bezdomnym życie.

Tak było również w minioną sobotę, 05.12.br., przed północą w Bolkowie. W trakcie nocnego patrolowania ulic miasta, podczas których policjanci w ramach „Akcji Zima” sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, mundurowi dostrzegli siedzącego samotnie na przystanku autobusowym młodego mężczyznę. Kiedy funkcjonariusze podeszli do niego bliżej okazało się, że bezdomny 29-latek trząsł się z zimna i nie był w stanie swobodnie komunikować się z policjantami. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy. Z radiowozu wyjęli koc termiczny, którym okryli mężczyznę. Zaproponowali również pomoc w przewiezieniu do jeleniogórskiej noclegowni. 29-latek przystał na propozycję i noc spędził w bezpiecznym, ciepłym miejscu.

Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub do Ośrodka Pomocy Społecznej.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony