Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa przekazała prezenty do domu dziecka

Data publikacji 09.12.2020

Bardzo miły gest funkcjonariuszki Komisariatu Policji w Warce. Zorganizowała zbiórkę słodyczy, zabawek i przyborów szkolnych dla wychowanków domu dziecka i przesłała te prezenty jeszcze przed świętami.

Policjantka prowadziła zbiórkę darów dla dzieci, zgodnie z listem, jaki wysłali do Świętego Mikołaja. Paczkę nadano pocztą z uwagi na bezpieczeństwo sanitarne podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Kozienicach.

Upominki dla dzieci zostały zakupione z pieniędzy zebranych przez dzielnicową asp. Anetę Ścisłowską oraz przekazane przez darczyńców. Ponadto w świątecznych paczkach znalazły się maskotki. Misie zostały przekazane przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu w ramach programu, który ma na celu zniwelowanie stresu osób małoletnich dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Fundacją Dzieci Niczyje (obecnie Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę) i Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu przygotowano i wyprodukowano policyjne maskotki - Misie. Na maskotkach zamieszczone jest logo z numerem bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz adres strony internetowej www.116111.pl.

W świątecznej paczce znajdują się artykuły szkolne, biurowe, kolorowanki i słodycze. Mamy nadzieję, że sprawią dzieciom wiele radości!

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony