Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Augustowscy policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 09.12.2020

W odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Policjanci z augustowskiej "patrolówki" uratowali 38-latka, który zasłabł na klatce schodowej w jednym z bloków. Funkcjonariusze reanimowali mieszkańca Augustowa, aż do momentu, kiedy mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Ostatecznie trafił on pod opiekę lekarzy.

W niedzielny wieczór (6.12.2020 r.), policjanci z augustowskiej „patrolówki” wracając z interwencji, nagle usłyszeli krzyki kobiety. Dźwięk dobiegał z klatki schodowej jednego z bloków w centrum miasta, w rejonie którego mundurowi zaparkowali radiowóz. Jak się okazało, na schodach leżał mężczyzna, który czuł ból w klatce piersiowej. Chwilę później 38-latek stracił przytomność i przestał oddychać. Policjanci natychmiast rozpoczęli resuscytację mężczyzny. Mundurowi prowadzili ją aż do momentu odzyskania przez niego funkcji życiowych. Następnie 38-latek został przekazany załodze karetki pogotowia.

Sierżant sztabowy Marcin Śleszyński i sierżant Rafał Truszkowski w sezonie letnim zazwyczaj pełnią służbę na policyjnych łodziach. Wielokrotnie ratowali życie tonącym. Jak widać i tym razem byli niezawodni.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony