Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 10 tys. złotych oraz utracone dokumenty

Data publikacji 10.12.2020

Mieszkaniec Prudnika zgubił przed blokiem saszetkę, w której znajdowało się 10 tysięcy złotych oraz dokumenty. Gdy sobie o niej przypomniał, saszetki już nie było. Z pomocą przyszli prudniccy policjanci, którzy odzyskali przywłaszczone mienie. Teraz na ręce komendanta wpłynęło podziękowanie za ich służbę.

3 listopada, tuż przed godziną 20:00 do dyżurnego prudnickiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna poinformował, że w rejonie klatki schodowej zgubił saszetkę, w której były dokumenty oraz 10 000 złotych. Kiedy pokrzywdzony zorientował się i wrócił na miejsce, saszetki już nie było.

Oficer dyżurny natychmiast o tym zdarzeniu poinformował prudnickich kryminalnych. Śledczy na podstawie zabezpieczonego monitoringu oraz pracy operacyjnej, z tym przestępstwem powiązali 63-letniego mieszkańca miasta. Już następnego dnia kiedy funkcjonariusze zapukali do jego mieszkania, ten dobrowolnie wydał przywłaszczone mienie, które ukrył w wersalce.

Odzyskane dokumenty oraz pieniądze policjanci przekazali prawowitemu właścicielowi. Natomiast 63-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia. Za taki czyn grozi mu kara do roku więzienia.

W ramach wdzięczności na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku mł. insp. Krzysztofa Urbana wpłynęły podziękowania dla prudnickich policjantów.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony