Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni policjanci wspierają walkę o ludzkie zdrowie

Data publikacji 11.12.2020

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Łodzi dobrze wiedzą jak ciężka potrafi być walka z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus. Ta cały czas badana choroba doprowadziła do chwilowego zamknięcia ich komisariatu. Takiego wydarzenia nie pamiętają nawet najdłużej pracujący tam policjanci. Teraz kiedy pokonali chorobę i mają w swoim gronie wielu ozdrowieńców, oddają osocze, by pomóc tym, którzy nadal walczą o swoje życie i zdrowie.

Wspierają ich również koledzy, którzy nie zachorowali, ale mogą oddać krew i tym samym uratować ludzkie życie. Na co dzień razem walczą z przestępczością, dlatego też razem postanowili podjąć walkę z COVID-19.

11 grudnia 2020 roku gdy kolejnych dwóch funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego widzewskiej komendy zawitało w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Łodzi, dzięki czemu placówka ta wzbogaciła się o kolejną porcję osocza i krwi. Jednocześnie policjanci zachęcają wszystkich, którym pozwala na to zdrowie o wsparcie walki z koronawirusem.

Tylko działając wspólnie, jesteśmy w stanie pokonać tę chorobę. Dotyczy to zarówno oddawania osocza, jak i noszenia maseczek oraz dbania o dystans społeczny.

(KWP w Łodzi/js)

Powrót na górę strony