Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomaganie mają we krwi, którą oddają regularnie, by pomagać innym

Data publikacji 12.12.2020

Trudny okres, w jakim znalazły się szpitale spowodowany przez pandemię koronawirusa, doprowadził do znacznego spadku osób oddających krew. Każdy z nas wie, jak ona jest ważna i wręcz niezbędna w sytuacjach ratujących ludzkie życie. Kamiennogórscy policjanci regularnie oddają krew i apelują do wszystkich, by również tak postąpili.

Krew to dar bezcenny. Krwi nie można wyprodukować w laboratorium - krwi, ani żadnych produktów krwiopodobnych, nie da się uzyskać sztucznie. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Dlatego tak ważnym jest nieustanne promowanie oddawania krwi, szczególnie w dobie pandemii.

Kamiennogórscy i lubawscy policjanci, jako honorowi dawcy, regularnie oddają krew. Jednocześnie przypominają, że oddając jedną jednostkę krwi, możemy uratować życie aż trzech osób. Oddając krew 4 lub 6 razy do roku, możesz uratować nawet 24 osoby!

Krew jest potrzebna każdego dnia i żadna epidemia tego nie zmieni. Można ją oddać w siedzibach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całej Polski, w ich oddziałach terenowych, a także w punktach mobilnych, które codziennie znajdują się w różnych lokalizacjach. W takim właśnie krwiobusie ostatnio policjanci oddawali krew. Przypominamy, że to nic nie kosztuje, a możemy uratować komuś życie.

Oddawanie krwi jest bezpiecznym procesem. We wszystkich etapach używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi nam zakażenie czynnikami chorobotwórczymi. Oddawanie krwi nie szkodzi również zdrowiu.

Ponadto, policjanci z Dolnego Śląska, którzy pomyślnie przeszli COVID-19 i zostali ozdrowieńcami, w wielu przypadkach oddało już swoje osocze, aby pomóc osobom walczącym z tą chorobą. Apelujemy do wszystkich, którzy są w grupie ozdrowieńców, aby oddawać osocze i ratować życie innym.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

  • Na zdjęciu policjant oddający krew.
  • Na zdjęciu ręka policjanta i zbiornik do którego zdaje krew.
  • Na zdjęciu policjant w maseczce ochronnej oddający krew.
Powrót na górę strony