Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetna paczka od pracowników laboratorium kryminalistycznego KWP

Data publikacji 14.12.2020

Policjanci oraz pracownicy cywilni Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu zaangażowali się w pomoc potrzebującym w ramach w 19. edycji programu Szlachetna Paczka. Celem akcji jest przygotowanie dedykowanych paczek dla konkretnych rodzin, które mają mieć charakter świątecznego prezentu. Zakupione przez mundurowych i cywili prezenty trafiły do pani Marii z powiatu przasnyskiego.

Jeszcze 3 lata temu 69-letnia pani Maria wiodła spokojne życie u boku męża. Niestety jego niespodziewana śmierć ściągnęła na seniorkę problemy sądowe. Sprawy sądowe trwają już 3 lata i wciąż nie ma rozstrzygnięcia. Pani Maria utrzymuje się z emerytury w wysokości 850 zł. Po odliczaniu wszystkich kosztów mieszkania i leków pozostaje jej zaledwie 275 zł na przeżycie miesiąca.

Gdy ten wpis na stronie internetowej Szlachetnej Paczki przeczytała Katarzyna Ważyńska, pracownica Laboratorium Kryminalistycznego KWP z siedzibą w Radomiu, decyzja mogła być tylko jedna: pomagamy! Do swojego pomysłu nie musiała długo namawiać kierownictwa Laboratorium Kryminalistycznego, które także włączyło się w pomoc oraz kolegów i koleżanki z pracy.

W ramach dobrowolnej zbiórki udał się zebrać sporą sumę pieniędzy, którą przeznaczono na zakup odzieży, pościeli, trwałej żywności oraz środków czystości - wymienionych na liście zawartej na stronie Szlachetnej Paczki. Za pozostałą kwotę zakupiono karty podarunkowe, które umożliwią obdarowanej zakupy żywności o krótkiej dacie przydatności oraz innych niezbędnych rzeczy.

W sobotę (12.12.2020 r.), w tzw. Weekend Cudów, nazwany świętem dobroczynności, Katarzyna Ważyńska, razem z dwójką innych pracowników z Laboratorium, pojechali do małej miejscowości w okolicy Przasnysza, aby osobiście wręczyć Pani Marii przygotowane prezenty.

Starannie zapakowane paczki wywołały błysk w oczach i uśmiech na twarzy Pani Marii, bardzo doświadczonej życiem. Podziękowania i wzruszenie obdarowanej były najlepszą satysfakcją dla darczyńców.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony