Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci oddali krew by ratować ludzie życie

Data publikacji 14.12.2020

Krew to dar życia. Jej wartość doceniamy dopiero w sytuacji, gdy dochodzi do tragedii naszych bliskich, znajomych lub gdy sami jej potrzebujemy. W dobie pandemii, gdzie wiele osób ma przeciwwskazania do jej oddania, jest ona jeszcze bardziej potrzebna. Wiedzą o tym doskonale policjanci gubińskiego komisariatu, którzy nie zostawiają potrzebujących bez pomocy i włączają się w organizowane na terenie powiatu zbiórki krwi. Dzięki ich wsparciu, w środę (9 grudnia) zebrano łącznie ponad 20 litrów krwi.

Policjanci z Gubina już wiele razy udowodnili, że w walce o życie drugiego człowieka, nie wahają się działać. Nie są także obojętni na liczne apele z prośbą o pomoc innym i angażują się w różne przedsięwzięcia. Tym razem także można było na nich liczyć. W środę (9 grudnia) stawili się w mobilnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, który stanął na Placu Jana Pawła II w Gubinie i podarowali innym najcenniejszy prezent, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi - swoją krew. Dzięki pomocy funkcjonariuszy oraz mieszkańców podczas akcji zebrano ponad 20 litrów krwi.

Jeśli chcesz dołączyć do grona krwiodawców, to zapraszamy cię na kolejną zbiórkę, która odbędzie się 17 grudnia (w czwartek) przy 5 Kresowym Batalionie Saperów na ulicy Piastów 7 w Krośnie Odrzańskim. Rejestracja dawców odbywa się w godzinach 9.00-12.00.

Pamiętaj! Oddając krew - ratujesz życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • trzej policjanci podczas oddawania krwi
  • policjant stoi przy krwiobusie
  • policjant czeka na oddanie krwi
  • policjant podczas oddawania krwi
  • dwaj policjanci siedzą w krwiobusie
  • trzej policjanci stoją przed krwiobusem
Powrót na górę strony