Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odebrany pies dostał szansę na nowe życie

Data publikacji 14.12.2020

Dzięki zaangażowaniu policjantów z Koronowa, Inspektorów Ochrony Zwierząt OTOZ Animals oraz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, pomoc otrzymał kilkuletni pies Brutus.

W chwili przyjazdu na miejsce funkcjonariuszy zwierzę było wyziębione, odwodnione, miało problemy z utrzymaniem równowagi. Mokre szmaty w budzie nie dawały możliwości ogrzania organizmu. Właściciele byli przeciwni zabraniu psa do kliniki weterynaryjnej, ponieważ zadaniem zwierzęcia było pilnowanie wejścia - łańcuch był zamocowany w taki sposób, że żadna z wchodzących osób nie mogła dostać się na teren posesji.

Zwierzę tego samego dnia zostało przewiezione do gabinetu weterynaryjnego, gdzie stwierdzono znaczne wyniszczenie organizmu, zanik mięśni, odwodnienie, zarobaczenie oaz bardzo liczne pasożyty zewnętrzne. Aktualnie pies przebywa pod opieką Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy oraz kujawsko-pomorskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt - OTOZ Animals.

W związku z aktualnymi warunkami atmosferycznymi przypominamy, że zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o Ochronie Zwierząt „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody” (Art. 9.1).

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony