Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pomocą przyszedł dzielnicowy

Data publikacji 14.12.2020

Dzielnicowy to policjant, który jest blisko ludzi i ma wpływ na to, co dzieje się w jego rejonie. Tak było również i tym razem. Policjant zorganizował kontener mieszkalny mężczyźnie, który latem w wyniku pożaru stracił dom i nie miał gdzie się podziać.

Spadki temperatur w okresie jesienno - zimowym powodują, że policjanci zwracają uwagę na miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia. Tak było również i w tym przypadku. Młodszy aspirant Artur Namankiewicz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach zaraz po tym, gdy dowiedział się, o potrzebach mieszkańca swojego rejonu zaczął działać. Okazało się, że 47-latek minionego lata w wyniku pożaru stracił dach nad głową. Do tej pory mieszkał w stodole, bo nie miał gdzie się podziać. Dzielnicowy nawiązał kontakt z lokalnym przedsiębiorcą, który zgodził się bezpłatnie udostępnić mieszkalny kontener. Z kolei właściciel innej firmy zapewnił bezpłatny transport. Po interwencji dzielnicowego z pomocą przyszedł również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który zapewnił mężczyźnie artykuły niezbędne do życia. 

Apelujemy! Widzisz potrzebujących pomocy - nie bądź obojętny i zareaguj. Czasami jeden telefon może uratować komuś życie. Wybierz 112. Swoją pomoc możesz również okazać, wskazując zagrożenie na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KWP w Białymstoku/js)

  • Policjant stojący przed spalonym domem
  • Kontener mieszkalny umiejscowiony na lawecie, obok policjant
  • Policjant przyczepiający tabliczkę do kontenera
Powrót na górę strony