Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie 26-latkowi

Data publikacji 15.12.2020

O uratowaniu życia mężczyzny decydowały sekundy. Gdyby nie szybkie i sprawne działanie sierż. Wojciecha Kuśmierka i post. Sandry Tetery, próba samobójcza 26-latka mogłaby zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze przeprowadzili reanimacji, przywracając mu oddech. Do czasu przyjazdu karetki kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny.

Dyżurny nyskiej komendy otrzymał 11 grudnia br., około godz. 19:45 zgłoszenie o awanturującym się w domu 26-latku. Pod wskazany adres pojechali sierżant Wojciech Kuśmierek i posterunkowy Sandra Tetera z nyskiej drogówki. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że awanturnik wyszedł z domu, najprawdopodobniej z zamiarem targnięcia się na własne życie. Policjanci natychmiast sprawdzili zabudowania na jego posesji.

W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli młodego mężczyznę wiszącego na sznurze. 26-latek nie reagował na żadne bodźce. Policjanci podjęli akcję reanimacyjną. W międzyczasie wezwali na miejsce pogotowie.

Funkcjonariusze przywrócili funkcje życiowe mężczyzny. Przytomnego już 26-latka przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego.

O uratowaniu życia mieszkańca powiatu nyskiego zadecydowała najprawdopodobniej sprawna i szybko podjęta przez policjantów akcja reanimacyjna.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony