Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z ponad 2 kg amfetaminy

Data publikacji 15.12.2020

Ponad 2 kg amfetaminy zabezpieczyli policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach, pow. toruński, w oplu, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Obaj usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu, za co grozi im do 12 lat więzienia. Jeden z nich już trafił tymczasowo za kraty, drugi został objęty policyjnym dozorem.

W miniony piątek (11.12.2020 r.) około 22:30 policjanci z komisariatu w  Dobrzejewicach, pełniący służbę w Czernikowie, zauważyli osobowego opla vectrę, którego postanowili skontrolować. Autem podróżowało dwóch mężczyzn.  W trakcie kontroli pojazdu policjanci, pod siedzeniem pasażera, znaleźli woreczek foliowy z białym proszkiem. Wstępne testy potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy i wykazały, że to amfetamina, której było w sumie ponad 2 kg.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i obaj też usłyszeli zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz usiłowania wprowadzenia ich  do obrotu.

Z tej racji, że starszy z nich miał już na swoim koncie liczne przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Wczoraj (14.12.2020 r.) zapadła decyzja, że mężczyzna 3 najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

Młodszego zaś  prokurator objął policyjnym dozorem, dlatego 4 razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w jednostce policji.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony