Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Każdy z nas może zostać bohaterem. Oddając krew, ratujemy czyjeś życie

Data publikacji 15.12.2020

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie w ubiegły piątek wziął udział w akcji „Oddaj krew, uratuj życie”. Związkowcy nominowani zostali przez częstochowski wydział prewencji. W akcji wzięło udział 68 policjantów, dzięki którym prawie 31 litrów tego drogocennego płynu zasiliło katowickie centrum krwiodawstwa.

W ubiegły piątek Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Częstochowie wykonał zadanie w ramach challenge’u „Oddaj Krew, Uratuj życie”. W czasie trwania akcji zorganizowanej wspólnie z Fundacją Ambasada Dobroczynności policyjni związkowcy z Częstochowy oddawali krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa na Placu Biegańskiego i w Regionalnym Centrum przy ul. Kopernika. W wyzwaniu wzięło udział 68 Policjantów z Częstochowy, będących członkami ZT NSZZP z ich przewodniczącym – Arkadiuszem Kobielą na czele. Dzięki tak licznej frekwencji prawie 31 litrów krwi trafiło do rezerwy śląskiego centrum krwiodawstwa, które codziennie wydaje około 250 litrów tego cennego płynu do szpitalnych Banków Krwi.

Do wyzwania nominowani zostali: Zarząd Terenowy SPPP w Częstochowie, Zarząd Wojewódzki NSZZP w Katowicach, Zarząd Terenowy OPP w Katowicach

Na wykonanie zadania nominowani mają czas do końca roku.

Każdy z nas może zostać bohaterem. Oddając krew, ratujemy czyjeś życie.

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.76 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.74 MB)

Powrót na górę strony